سایت

صفحه اصلی  /  خدمات سمپاشی   /  انواع روش های سمپاشی کنه ها

انواع روش های سمپاشی کنه ها

انواع روش های سمپاشی کنه ها و مقابله با آنها در این مقاله که توسط شرکت کیان پاک گردآوری و ترجمه شده است، ذکر گردیده است. کنه ها حشرات ریزی هستند که دیدن آنها با چشم غیر مسلح دشوار است. کنه ها به راحتی می توانند گیاهان موجود در باغ یا چمن را از بین ببرند. اگر شک دارید که کنه در باغ، باغچه و منزل شما زندگی می کند، شما باید قبل از تلاش برای از بین بردن آنها حضور آنها را تأیید کنید. اگر کنه در باغ و باغچه شما وجود نداشته باشد، دیگر نیاز به سمپاشی کنه ها نیست، اما اگر کنه در باغ یا زمین کشاورزی شما وجود دارد باید زودتر آن را از بین ببرید.

جلوگیری از هجوم کنه ها

هنگامی که دریابید کنه ها روی گیاهان شما قرار دارند، شما می توانید انواع حشرات موذی و کنه ها را با آب معمولی از شلنگ باغچه از بین ببرید، یا می توانید از روغن باغبانی برای از بین بردن و جلوگیری از هجوم جدی تر کنه ها استفاده کنید. شرکت کیان پاک با بهره گیری از بهترین تجهیزات و بهترین روش های سمپاشی از زمین های کشاورزی، مزارع، باغ و باغچه های شما در برابر انواع کنه ها نظیر کنه های عنکبوتی محافظت می کند و کنه ها را از بین می برد.

نشانه های حضور کنه در باغ و مزارع شما

نشانه های حضور کنه در باغ و مزارع شما در قالب ۴ مورد توسط متخصصین کیان پاک بیان شده است. متخصصین کیان پاک با سابقه چندین ساله در زمینه سمپاشی کنه ها، نشانه های وجود کنه در باغ و مزارع را برای شما بیان کرده اند تا از وجود انواع کنه در مزارع و باغ های خود مطلع شوید.

پس از اینکه شک شما از حضور کنه در باغ و باغچه خود به یقین تبدیل شد، با متخصصین کیان پاک برای سمپاشی کنه ها تماس بگیرید.

۱-به دنبال نقاط زرد یا قهوه ای روی برگ گیاهان باشید. کنه ها گیاهان شما را تضعیف می کنند و روی برگ ها اغلب نقاط کوچک زرد یا قهوه ای شکل می گیرد. همچنین ممکن است متوجه خشک شدن و ریزش برگهای گیاه شوید

بخوانید!  سمپاشی حلزون و حلزون بی صدف

۲-گیاهان خود را برای مشاهده پوشش توری و شبکه ای مورد بررسی قرار دهید. کنه های عنکبوتی تورهای شبکه ای را در زیر برگ ها و ساقه های گیاه قرار می دهند. هر روز به گیاهان خود نگاه کنید تا ببینید که آیا بر روی هر یک از گیاهان توری وجود دارد یا خیر.

۳-با یک ذره بین به دنبال کنه بروید. از آنجا که اندازه کنه ها کمتر از ۱ میلی متر است، دیدن آنها با چشم غیر مسلح به سختی ممکن است. یک ذره بین از فروشگاه یا به صورت آنلاین خریداری کرده و برگهای گیاهان خود را بررسی کنید. اگر می بینید که موجودات کوچکی روی برگ گیاهان در حال حرکت است، این موجودات احتمالاً کنه های عنکبوتی هستند.

۴-برگ های گیاهان را روی یک کاغذ سفید تکان دهید تا کنه ها را ببینید. اگر ذره بین ندارید، می توانید از یک کاغذ سفید برای دیدن کنه ها استفاده کنید. یک تکه کاغذ را در زیر برگ های گیاهان نگه دارید و سپس آنها را تکان دهید. اگر موجوداتی به رنگ سبز، قهوه ای یا مشکی روی سطح کاغذ حرکت کردند، آنها کنه های عنکبوتی هستند.

شما همچنین می توانید سوسک ها و حشرات موذی را با انگشتان خود له کنید. اگر نوار سبز رنگی پس از له کردن کنه ها ایجاد شد، این موجودات کنه های تغذیه کننده از گیاهان هستند. اگر نوار نارنجی یا زرد رنگی پس از له کردن کنه ها ایجاد شد، احتمالاً آنها شکارچیان مفیدی هستند.

از بین بردن کنه ها با آب

 

۱-گیاهان آسیب دیده را جدا کنید.

 اگر متوجه شدید که کنه در باغ و مزرعه شما وجود دارد و می خواهید آسیب آنها به گیاهان را به حداقل برسانید، بهتر است گیاهان آلوده شده به کنه را از گیاهان سالم هم جدا کنید. قبل از اینکه سعی کنید کنه ها را از بین ببرید، آنها را به قسمت دیگری از باغ یا محیط داخلی محیط خود منتقل کنید.

۲-گیاهان خود را با شلنگ آب خیس کنید.

آب خارج شده از شلنگ برای از بین بردن عنکبوت ها به اندازه کافی قوی است. شیلنگ را به نزدیک گیاهان بیاورید و برگ ها را با آب سرد خیس کنید. به یاد داشته باشید که زیر برگ ها نیز آب اسپری کنید تا همه کنه ها از بین بروند.

بخوانید!  سمپاشی زنبور

هفته ای یکبار این مراحل را برای از بین بردن کنه ها تکرار کنید.

گیاهان آلوده به کنه را حداقل برای مدت یک ماه جدا کنید تا کنه ها در گیاهان دیگر شما پخش نشوند. آب حاصل از شیلنگ به اندازه کافی قوی نیست که تخم کنه ها را از بین ببرد، بنابراین اسپری کردن آب سرد بر روی گیاهان به صورت هفته ای یکبار به مدت یک ماه این اطمینان را حاصل می کند که کنه های جدیدی که جوجه ریزی دارند، از بین بروند. در صورتی که کنه ها زیاد شدند و تعدادشان کنترل نشد، با شرکت کیان پاک جهت مشاوره رایگان و استفاده از خدمات تخصصی سمپاشی کنه ها تماس بگیرید.

استفاده از روغن باغبانی و گل کاری برای سمپاشی کنه ها

۱-رقیق کردن روغن باغبانی با آب

روغن باغبانی را با آب گرم در یک ظرف اسپری کننده مخلوط و رقیق کنید. روغنهای باغبانی محصولات روغنی شکلی هستند که حشرات و تخم ها را از بین می برند. شما می توانید روغن باغبانی را در فروشگاه لوازم باغبانی و کشاورزی یا به صورت آنلاین خریداری کنید. قبل از رقیق کردن روغن باغبانی، حتماً دستورالعمل های موجود در آن را بخوانید تا متوجه شوید که از چه مقدار آب باید استفاده کنید و آیا استفاده از آن در گیاهان بی خطر است. در تابستان از روغن سنتی باغبانی استفاده کنید.

۲-انتقال گیاهان آلوده به کنه به گاراژ یا آلونک

گیاهان آلوده شده به کنه را به درون یک گاراژ یا آلونک منتقل کنید. روغن باغبانی ممکن است تحت تاثیر باران یا رطوبت زیاد قرار بگیرد. از استفاده از روغن های باغبانی بر روی درختان افرا، درختان گردو و درختان صنوبر خودداری کنید و دستورالعمل ها را بخوانید تا مطمئن شوید که استفاده از آنها بر روی گیاهان شما بی خطر است.

۳-گیاهان را با روغن کاملاً اسپری کنید

از آنجا که آب و روغن از هم جدا هستند، مهم است که بطری را پس از هر بار استفاده مرتباً تکان دهید. بالا و پایین برگها را از روغن اشباع کنید. اجازه دهید که روغن کنه ها و تخم های آن ها را بکشد. روغن باغبانی با خفه کردن کنه ها کار می کند، بنابراین مهم است که شما پوشش کاملی داشته باشید. از روغن باغبانی روی گل ها استفاده نکنید زیرا این امر می تواند به گل ها آسیب برساند.

بخوانید!  سمپاشی عنکبوت

۴-اسپری کردن آب و روغن باغبانی هر دو سه هفته یکبار

هر ۲-۳ هفته یکبار مخلوط آب و روغن باغبانی را اسپری کنید تا کنه ها از بین بروند. در طول هفته، کنه ها را مرتباً بررسی کنید. اگر مشاهده کردید که کنه ها هنوز زنده هستند، دوباره گیاه را اسپری کنید.

جلوگیری از آلودگی گیاهان به کنه ها

هرس بر بخشی از گیاهان شما تأثیر می گذارد. اگر شما متوجه تارهای عنکبوتی بر روی شاخ و برگ گیاهان و لکه هایی بر روی برگهای درختان شدید، شما باید این قسمت های گیاه را با هرس کننده یا قیچی دستی هرس کنید. قسمتهای آلوده گیاه را در سطل زباله رها کنید. دور انداختن قسمتهای آلوده به کنه گیاهان در نزدیکی باغ شما ممکن است باعث ورود کنه ها به گیاهان دیگر و آلودگی دیگر گیاهان شود.

مرطوب کردن گیاهان با آب سرد

گیاهان خود را با آب سرد شستشو دهید. رطوبت کنه ها را از گیاهان شما دور نگه می دارد. جابجایی گیاهان در داخل خانه و مرطوب کردن آنها با آب ۲-۳ بار در روز، احتمال آلوده شدن کنه ها به گیاهان را کاهش می دهد. شما همچنین می توانید گیاهان را روی یک بشقاب آب نگه دارید تا از جذب کنه به گیاهان جلوگیری کنید.

قراردادن مرطوب کننده در نزدیکی گیاهان

یک مرطوب کننده در نزدیکی گیاهان خود قرار دهید. کنه های عنکبوتی در شرایط خشک رشد می کنند و مرطوب کننده باعث دور نگه داشتن کنه ها از گیاهان می شود. در صورت استفاده از روغن های باغبانی از مرطوب کننده استفاده نکنید.

سمپاشی کنه ها

سمپاشی کنه ها روشی برای خلاص شدن از شر کنه های موجود بر روی گیاهان است. متخصصین کیان پاک پیشنهاد می کنند که گیاهان را با یک حشره کش طبیعی یا شیمیایی سمپاشی کنید. سمپاشی کنه ها از طریق روش طبیعی با استفاده از مقدار کمی صابون و مخلوط آن درون آب انجام می گیرد. بالا و پایین برگ ها را با مخلوط آب و صابون سمپاشی کنید. به طور مرتب برگها را با آب ساده خیس کنید تا از ابتلا آنها به آفات در آینده جلوگیری کنید. اگر هیچ یک از روش های فوق برای سمپاشی کنه ها موثر واقع نشد، با شرکت کیان پاک جهت سمپاشی کنه ها و آفات و حشرات مختلف تماس بگیرید.