سایت

صفحه اصلی  /  خدمات فنی و تاسیساتی   /  سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی

اواخر بهار که می رسد، همه به فکر فصل زیبای تابستان هستند. فصلی که به گرما، هندوانه و کولر معروف است! اما این کولرها که همواره در تابستان کنار ما هستند، شاید نیاز به تعمیر داشته باشند. چون شما یک سال است که کولرتان را استفاده نکرده اید، ممکن است به سرویس کولر آبی نیاز داشته باشید. به همین دلیل، یکی از مهم ترین خدمات شرکت خدماتی نظافتی کیان پاک، سرویس کولر آبی می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره سرویس کولر آبی بیشتر بدانید.

 

 

سرویس کولر آبی در تهران

 

سرویس کولر آبی چیست؟

احتمالا نیازی به توضیح زیاد در این زمینه نیست. در واقع سرویس کولر آبی به اقداماتی گفته می شود که به منظور تعمیر و بهبود کارآیی این نوع کولرها انجام می شود. این، یک کار بسیار مهم است و مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. در ادامه با ما باشید تا درباره مزایای آن بیشتر بدانید.

چرا باید سرویس کولر آبی را انجام داد؟

دلیل آن ساده است؛ چون یک سال است که از کولرتان استفاده نکرده اید! ممکن است در این یکسال کولرتان مشکلات زیادی پیدا کرده باشد. حتی ممکن است سال پیش، وقتی از آن استفاده می کردید، ناگهان دچار مشکلی شده و شما تعمیر و سرویس آن را به امسال موکول کرده اید. بنابراین باید این کار را انجام دهید تا از مشکلات و خطرات احتمالی در امان باشید.

فواید سرویس کولر آبی چیست؟

اولین فایده سرویس این نوع کولرها، از بین بردن احتمال رخ دادن خطرات است. ممکن است به دلیل یک مشکل بسیار کوچک، کولرتان از کار بیفتد. حتی ممکن است این کولر برای شما خطرات جانی هم داشته باشد. اگر کولر آبی تان ایمن نیست، می تواند به شما و به اعضای خانواده شما آسیب بزند.

همچنین در صورت سرویس و تعمیر کولر آبی در مصرف انرژی ها هم صرفه جویی خواهید کرد. در نتیجه هزینه ای که باید بپردازید هم به شدت کاهش می یابد. مهم ترین آن، انرژی برق است. مثلا ممکن است به دلیل خرابی کوچک در موتور کولر، مصرف برق آن به شدت افزایش پیدا کند. آب هم از این قاعده مستثنی نیست و ممکن است به دلیل انجام ندادن سرویس کولر، آب زیادی به هدر برود.

به علاوه، سرویس کولر، باعث افزایش عمر آن نیز می شود. وقتی کولر شما از همه لحاظ به درستی کار کند، عمر آن افزایش پیدا خواهد کرد؛ چون استهلاک در کولر کاهش پیدا می کند.

پس سرویس کولر آبی مزایای بسیاری برای شما دارد. البته در صورتی که این کار را انجام ندهید، هم از مزایای آن معاف می شوید و هم احتمالا خسارت خواهید دید! پس بدون اتلاف وقت، برای بهره مندی از بهترین خدمات سرویس کولر آبی غرب تهران ، سرویس کولر آبی شرق تهران و مناطق دیگر به وب سایت شرکت کیان پاک مراجعه کنید.

آیا سرویس کولر آبی را خودمان انجام دهیم؟

اگر شما تعمیرکار و یا سرویس کار کولر آبی هستید، بله؛ این کار را خودتان انجام دهید! اما اگر در این زمینه تخصصی ندارید، اکیدا از انجام آن خودداری کنید. در صورتی که ندانسته و بدون داشتن اطلاعات اقدام به تعمیر کولر کنید، یا (خدای ناکرده!) خودتان آسیب خواهید دید و یا کولرتان!

برای اینکه از کیفیت انجام سرویس کولر مطمئن شوید، می توانید آن را به نیروهای ماهر کیان پاک بسپارید. شرکت کیان پاک نیروهای متخصص و آموزش دیده ای در اختیار دارد که به بهترین شکل و با بهترین قیمت و بدون خطر سرویس کولر آبی شما را انجام خواهند داد.

هوای مطبوع و خنک در تابستان با سرویس کولرهای آبی

 

شعبه ها و مناطق تحت پوشش کیان پاک

شرکت خدماتی نظافتی کیان پاک در تمام نقاط تهران به شما مشتریان گرامی سرویس ارائه می کند. از جمله این خدمات، سرویس کولرهای آبی می باشد. شما می توانید با مراجعه به سایت کیان پاک و یا تماس با ما، سرویس کولر آبی در تهران را سفارش دهید. بنابراین در صورتی که به بهترین خدمات نظافتی، خدماتی نیاز دارید، می توانید به وب سایت کیان پاک مراجعه کنید.

سرویس کولر آبی سلولزی کیان پاک

کیان پاک، سرویس تمام انواع کولر آبی، از جمله سرویس کولر آبی سلولزی را به بهترین شکل به شما ارائه می کند. بنابراین برای سفارش سرویس کولر آبی سلولزی می توانید به وب سایت کیان پاک مراجعه کنید.

آیا امکان انتخاب زمان سرویس در کیان پاک وجود دارد؟

بله! شما مشتری گرامی می توانید حین ثبت سفارش سرویس کولر، تاریخ و زمان آن را مشخص کنید. به طور مثال در صورتی که فقط صبح در منزل هستید، می توانید زمانی در صبح انتخاب کنید تا در زمان دلخواه شما، سرویس کار به محل اعزام شود.

در واقع قابلیت انتخاب تاریخ و زمان که در کیان پاک ارائه می شود، یکی از قابلیت ها و مزایای کیان پاک نسبت به دیگر شرکت های خدماتی – نظافتی است. با این قابلیت، سرویس کار دقیقا راس ساعتی که شما انتخاب کرده اید در محل حاضر می شود. بنابراین برای اینکه از این خدمات باکیفیت و دقیق برخوردار شوید، می توانید به وب سایت کیان پاک مراجعه کنید. مطمئن باشید که با یک بار سفارش خدمات، به مشتری دائم ما تبدیل خواهید شد!

نکات مهمی که باید حین سرویس کولر آبی سلولزی و معمولی رعایت کرد

تمامی نیروهای اعزام شده توسط شرکت کیان پاک آموزش دیده هستند و اصول ایمنی را رعایت می کنند. اما به دلیل اینکه این سرویس کارها اولین بار است که به منزل شما مراجعه می کنند، ممکن است از بعضی موارد اطلاع نداشته باشند. بنابراین حین انجام سرویس کولر، حتما موارد ایمنی از قبیل قطع کردن برق را رعایت کنید.

در صورتی که نیاز به تعویض پوشال کولر است؛ بهتر است قبل از مراجعه سرویس کار آن را تهیه کنید تا کار به سرعت به پیش رود.

اگر در یک مجتمع مسکونی اقامت دارید، ابتدا دقت کنید که کولر دیگران را به جای کولر خود تعمیر و سرویس نکنید!! بعضی مواقع به دلیل زیاد بودن و شباهت کولرها، افراد کولر دیگران را اشتباها تعمیر می کنند.

همچنین در مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها باید دقت کنید که تراکم کولرها زیاد نباشد. در صورتی که کولرها به تعداد بالا و به صورت متراکم در کنار هم قرار گیرند، هوا به آن ها نمیرسد. در نتیجه هم کولرها به خوبی کار نمی کنند و هم مصرف انرژی کل ساختمان بسیار بالا می رود.

کاهش مصرف انرژی کولر

هنگام انجام سرویس کولر آبی ، برای اینکه مصرف انرژی آن را کاهش دهید، حتما اقدام به نصب یک سایبان روی آن کنید. نصب سایبان های با رنگ روشن روی کولر، با خنک نگه داشتن آن، باعث کاهش مصرف انرژی و بهبود کارایی می شود.

 

شرکت خدماتی و نظافتی کیان پاک

 

در صوریتکه برخی از پذیرنده ها قصد این را داشته باشند که خودشان سرویس کولر آبی را انجام بدهند می توانند متن زیر را مطالعه کنند:

  •  در ابتدا دریچه های کولر را از بدنه جدا کنید و اقدام به تعویض هرساله پوشال ها کنید چون پوشالها منبع باکتریهای مضر می باشند و می توانند عامل بیماریهای تنفسی باشند . در هنگام نصب کردن پوشالها در ابتدا پوشالها را خیس کنید و آنها را بروی بدنه ها قار دهید و سعی کنید به اندازه ۵ سانتی متر از قسمت پایین دریچه ها خالی باشد تا هوا از آن منطقه وارد کولر شود .پس از آن پوشالها را بوسیله سیم به دریچه ها محکم ببندید بصورتیکه آب بصورت یکنواخت بروی پوشالخا جاری شود وآب بروی فنها و موتور آب وکولر پاشش نکند.
  • ناودان ها بعد از گذر زمان دچار رسوبگیری می شوند، در هنگام سرویس منافذ داخل ناودان ها بازدید شود وسوراخهای آن بوسیله جسم نوک تیز باز شود و درهنگام نصب دوباره ناودان ها بایستی بصورت تاز به بدنه کولر باشند تا آبی که از پمپ آب به بالا می آید به تمام قسمت های پوشال ها پخش شود.
  • تسمه کولر را با دقت بررسی کنید تا اگر ترکیدگی ویا پوسیدگی در تسمه وجود دارد نسبت به تعویض آن اقدام کنید. و در هنگام تعویض ، تسمه را نه چندان محکم ببندید که به موتور کولر فشار بیاید وبه موتور آسیب برسد ونه چندان شل بسته شود که نتوان از توان حداکثری موتوراستفاده کرد وباصطلاح موتور هرز بگردد.
  • در بالای یاتاقان ها سوراخی تعبیه شده است که محل روغن کاری یاتاقان می باشد.وبایستی مستمرا روغن کاری شوند. در صورتی که هرکدام از یاتاقان ها در هنگام بازدید بالانس نباشد و دارای حرکت عرضی باشد وصدای نامتعارف بدهد بایستی تعویض گردد .

آموزش سرویس کولر آبی

جهت جلوگیری از بروز صدای لرزش در کانالها و انتقال به داخل ساختمان بایستی از برزنت جهت اتصال کولر به کانال استفاده شود. در هنگام بازدید توجه داشته باشید که برزنت کولر باید سالم وفاقد هرگونه پارگی باشد چرا که هرگونه سوراخ باعث هدررفتن باد کولر می شود.

درهنگام آبگیری اولیه بعد از سرویس ، در مرحله اول کف اتاق کولر را شستشو دهید وسپس دریچه کف اتاقک راببندید وشروع به آبگیری کنید در هنگام آبگیری توجه داشته باشید که شناور در محلی قرار بگیرید که آبگیری در حد کف اتاقک و ۳ سانتی متر کمتر از سطح بالایی کف اتاقک باشد.

حتما بر روی کولر از سایه بان استفاده کنید تا نور مستقیم خورشید باعث هدر رفتن انرژی کولر نشود.

پمپ آب کولر در مواقعی که یکسال استفاده نشده باشد دینام آن سولفاته کرده وبرای رفع آن بایستی پمپ را بصورت برگردان به صورتی که قسمت بالای پمپ در کف دستمان باشد قرار دهیم وبوسیله روغن دان به میله داخل پمپ که باعث چرخش پره کف پمپ می شود روغن بزنید و با دست پره را بچرخانید تا باعث روان شدن موتور پمپ بشود.

با انجام این امور می توانید در شروع فصل گرم سال از خنکای بیشتری استفاده کنید ، ولی اگر فرصت انجام این امور را نداشته باشید می توانید با نزدیک ترین شعبه کیان پاک به محل زندگیتان تماس بگیرید تا در اسرع وقت یکی از بهترین تکنسین هایمان به محل شما اعزام شود.

در فصل گرما هم ما کنارتان هستیم!

همان طور که در این مطلب از وب سایت کیان پاک خواندید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید قبل از شروع فصل گرما انجام دهید، سرویس کولر آبی است. سرویس کولر آبی سلولزی و معمولی، علاوه بر کاهش مصرف انرژی، عمر مفید و بازده کولر را نیز افزایش می دهد. همچنین از خطرات ناشی از استهلاک کولر جلوگیری می کند.

برای اینکه بتوانید این خدمات، یعنی سرویس کولر را به بهترین شکل، با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان و بدون خطر انجام دهید، باید از خدمات شرکت کیان پاک استفاده کنید. شرکت کیان پاک با داشتن سابقه بالا و نیروهای آموزش دیده و متخصص، به بهترین شکل به شما مشتریان گرامی سرویس دهی خواهد کرد. می توانید برای سفارش به سایت کیان پاک مراجعه کنید. امیدواریم تابستان خوبی داشته باشید!