سایت

صفحه اصلی  /  خدمات نظافت منزل   /  سمپاشی ساس

سمپاشی ساس

سمپاشی ساس

اسم لاتین : bed bug

کیان پاک با استفاده از سموم مخصوص و منحصر به فرد به صورت تضمینی شما را از شر انواع ساس ها خلاص می کند. برای پی بردن به اهمیت سمپاشی ساس ، دانستن اطلاعات زیر به شما پیشنهاد می شود.

اگر در خانه یا محل کار خود دچار مشکل حمله حشرات شده اید، مشکلی که بدون کمک متخصص به آسانی از بین نمی‌رود.

شرکت کیان پاک متخصص در امر سم پاشی و دفع حشرات می‌تواند در ارائه مشاوره فوری به شما کمک کند و شما را برای بهترین و مؤثرترین روش دفع این حشره راهنمایی کند.

سمپاشی ساس در سراسر تهران

یک مشکل رایج در میان حشرات حمله ساس ها در خانه یا محل کارتان است. اگر خارش پوست در بدن و یا محل نیش حشرات را در بدنتان دیدید، امکان ورود این حشرات به محل شما وجود دارد.

ساس ها به‌احتمال زیاد در تختخواب و زیر تشک زندگی می‌کنند و در کوچک ترین سوراخ های تختخواب، شکاف‌های دیوار و مبلمان  پنهان می‌شوند. آن‌ها به‌راحتی هنگامی‌که شما در خواب فرورفته‌اید از خون شما تغذیه می‌کنند و تمایل دارند ۵ تا ۱۵ دقیقه غذا بخورند تا زمانی که کامل شوند، که می‌تواند منجر به سه برابر شدن اندازه عادی آن‌ها شود.

محل نیش ساس ها معمولاً قرمز و متورم می‌شود و شما را به خارش فراوان موضع وادار می‌کند، بیشترین صدمه از لحاظ روانی است، زیرا شما نمی‌توانید دیگر شب‌ها به‌راحتی بخوابید.

ما برای حل مشکل شما برنامه داریم، کافی است شما با شرکت کیان پاک تماس حاصل کنید و مشکل خود را مطرح کنید. سرویس‌های ما در سراسر تهران قابل‌اجرا است و ضمانت کتبی برای رفع مشکل حمله ساس ها به شما مشتریان عزیز ارائه می‌گردد.

چرا برای سمپاشی ساس با شرکت کیان پاک تماس بگیریم؟

ساس ها از جمله آفاتی هستند که مقابله با آن‌ها مشکل است، زیرا پیدا کردن آن‌ها سخت و کشتن آن‌ها دشوار است.

آن‌ها در برابر حشره‌کش‌ها بسیار مقاوم هستند و متأسفانه، به‌شدت بعید است که شما هیچ موفقیتی برای مقابله با این مشکل داشته باشید. ما در پاک‌سازی ساس ها تخصص داریم، تخصص ما حاصل سال‌ها کسب تجربه در زمینه کنترل آفات و حشرات است. ما می‌دانیم از کدام‌یک از روش‌ها بهترین نتایج به دست می‌آیند. ما توصیه می‌کنیم برای رفع و خلاصی از دست این حشرات موذی با تلفن‌های ما که در سایت درج شده است، تماس حاصل نمایید.

 

 

آشنایی با ساس

حشرات ساس معمولی مدت‌ها است که از خون تغذیه می‌کنند و باعث خارش پوست و به‌طورکلی آزار دادن میزبان‌های انسانی می‌شوند. سازمان بهداشت از کسانی که تحت آسیب گزش قرار می‌گیرند تقاضای مراجعه به پزشک و در مواقع حاد بستری شدن دارد. با این‌حال برخلاف بسیاری از آفات بهداشتی عمومی، به‌عنوان انتقال یا انتشار دهند بیماری شناخته نمی‌شوند.

بااین‌حال، آن‌ها می‌توانند مشکلات بهداشت عمومی دیگری را ایجاد کنند، بنابراین مهم است که توجه زیادی به پیش‌گیری و کنترل ساس مبذول دارید.

متخصصین بر این باورند که افزایش اخیر حشراتی از قبیل ساس ممکن است ناشی از سفر بیشتر، عدم دانش در مورد جلوگیری از آلودگی، افزایش مقاومت حشرات  به آفت‌کش‌ها و شیوه‌های بی‌اثر کنترل آفات باشد.

خبر خوب این است که راه‌هایی برای کنترل آنها وجود دارد. اطلاعات قوی اولین قدم در هر دو زمینه پیش‌گیری و کنترل است. درحالی‌که هیچ راه‌حل فوری شیمیایی وجود ندارد، استراتژی‌های مؤثر برای کنترل حشرات ساس وجود دارد که هم روش‌های غیر شیمیایی و هم روش‌های شیمیایی را شامل می‌شوند.

این حشرات، با توجه به اندازه کوچک آن‌ها و عادت آن‌ها برای پنهان ماندن، می‌توانند به‌سختی پیدا و شناسایی شوند.

 

چرخه زندگی حشره ساس

 

تغذیه ساس ها

اگرچه میزبان ارجح برای ساس ها انسان است، اما آن‌ها از حیوانات دیگر مثل ماکیان، موش، قناری، سگ و گربه نیز در صورت نیاز تغذیه می‌کنند. آن‌ها معمولاً شب‌ها غذا می‌خورند اما ممکن است در روشنایی روز نیز در اتاق‌هایی که استفاده نمی‌شوند، غذا بخورند.

چرخه زندگی حشرات ساس

مراحل چرخه زندگی این حشرات تختخواب، تخم، نیمف و بالغ است. دلیل اینکه ساس ها حشرات بس‌تر نیز نامیده می‌شوند این است که آن‌ها به‌راحتی تشک‌ها، فریم‌های تختخواب و جعبه‌های فنری را ترجیح می‌دهند.

بخوانید!  سمپاشی منازل با ارائه ضمانتنامه معتبر

تخم ساس در امتداد لبه‌ها و یا اطراف دکمه‌ها در تشک‌ها قرار داده می‌شود. تخم‌ هم چنین می‌تواند به سطوح سخت چسبیده باشد. در حدود ۲۰۰ عدد تخم می‌گذارند که معمولاً سه یا چهار عدد در روز هستند.

تخم‌ در ترک‌ها، شکاف‌ها و دیگر پناهگاه‌های دورافتاده و حفاظت‌شده قرار داده می‌شود.

ماده‌ها بعد از یک وعده غذایی تخم‌گذاری می‌کنند،

ساس هایی که تازه از تخم در می‌آیند، شروع به تغذیه فوری می‌کنند، تخم‌ها حدود یک الی دو هفته به نیمف تبدیل می‌شوند.  در دمای اتاق و با یک منبع غذایی در دسترس، دوره رسیدن به بلوغ آن‌ها ۱۴ تا ۳۰ روز طول می‌کشد.

آن‌ها قبل از اینکه بزرگ‌سال شوند، ۵ بار پوست‌ریزی می‌کنند. ساس ها خیلی زود پس از بلوغ تولید مثل می‌کنند، بنابراین زمان از دریچه تخم تا تخم‌گذاری ۴ تا ۹ هفته تحت شرایط مطلوب است. متوسط طول عمرشان ۶ تا ۱۲ ماه است و در طول این زمان هر ۱۰ روز غذا می‌خورند و می‌توانند ماه‌ها بدون وعده غذایی (خون) دوام بیاورند و تولید مثل آن‌ها بالا است.

ساس تختخواب (Cimex lectularius)

ساس تختخواب نامی عامیانه برای نوعی از حشرات با بدن بضی شکل و قهوه ای رنگ و گاهی مایل به قرمز میباشد. این نوع حشرات در سطح پشتی بدن خود دارای چروکیدگی هایی به صورت نا منظم می باشند. زمانی که تازه به دینا آمده باشد تقریبا بدون رنگ می باشد اما از نظر ظاهری شبیه به نوع بالغ ولی از نظر جثه کوچتر می باشد.

 

بهترین قیمت سمپاشی ساس

 

وجود ساس در منزل باعث ایجاد کثیفی در تخت خواب، تشک ها و دیگر لوازم آسایشی می شود. که این مورد باعث گزیدگی بدن انسان نیز می شود. برای مقابله با آن بهتر است از شرکت های خدماتی معتبر که در زمینه سمپاشی ساس فعالیت می کنند کمک بگیرید. شرکت کیان پاک به صورت تخصصی و تضمینی تمامی ساس های موجود در خانه شما را از بین می برد.

 

نشانه های وجود ساس در خانه

مشاهده شدن لکه های خونی و نقاط تیره رنگ ( وجود مدفوع حشره ) بر روی تشک ها، لباس های خواب، ملافه ها و دیوار از نشانه های وجود ساس در خانه می باشد. به علاوه وجود این حشرات در خانه باعث ایجاد بوی نا مطبوع ( در صورت وجود آلودگی شدید) و بروز آلودگی و انتشار آن می شود. آنها می توانند از طریق تختواب ، لوازم خواب، مبلمان و لباس های دست دوم و در گاهی موارد از طریق چمدان های مسافرتی مسافران به مکان های غیر آلوده انتقال پیدا می کند. بعد از بلند شدن از رختخواب به بدن خود نگاه بیندازید،  در صورت مشاهده ضایعات پوستی که مشابه تاول یا نقطه های قرمز دارای خارش می باشند، بر روی پوست خود مشاهده نمودید، مطمئن شوید که منزل شما به ساس آلوده شده است. این حشره آفتی ریز و کوچک است که خود را در تشک شما مخفی می کند.

 

محافظت از منزل خود در برابر ساس ها

ساس ها در فعالیت حرکتی خوب هستند. آن‌ها می‌توانند با سفر بر روی مبل، تختخواب، چمدان، جعبه، و لباس از محل آلوده به یک خانه جدید حرکت کنند.

اگرچه آن‌ها به‌طورمعمول هر پنج تا ده روز از خون تغذیه می‌کنند، اما آن‌ها می‌توانند کاملاً انعطاف‌پذیر باشند؛ آن‌ها قادر به زنده ماندن چند ماه تا یک سال بدون غذا هستند.

ساس ها یک مشکل بزرگ برای خانواده‌ها هستند. ازآنجاکه به یک محیط امن و معتدل نیاز دارند، مکان‌های زیادی در داخل یک خانه وجود دارند که شرایط زادوولد کامل را برایشان فراهم می‌کنند.

اقدامات ویژه‌ای وجود دارند که شما می‌توانید برای جلوگیری از هجوم این حشرات موذی به خانه‌تان انجام دهید.

ساس ها معمولاً در شکاف‌ها و شکاف‌های باریک مخفی می‌شوند. در اصل، هر چیزی که شما می‌توانید یک کارت ویزیت را از آن رد کنید، نقطه پنهان ایده‌آلی برای یک آنها خواهد بود. همچنین مهم است به یاد داشته باشید که ساس ها همیشه در تختخواب یافت نمی‌شوند. آن‌ها در هر جایی که نیازهای زندگی را برایشان فراهم کند، خانه می‌کنند.

دانش کلید پیش‌گیری است. درک این‌که این حشرات چگونه به نظر می‌رسند، چگونه سفر می‌کنند و کجا دورهم جمع می‌شوند می‌توانند از درمان‌های پرهزینه کنترل آفت جلوگیری کند. معمول‌ترین راه برای انتقال ساس از طریق تبادل در فضاهای مشترک مانند هتل‌ها و یا حمل‌ونقل عمومی است.

بخوانید!  نظافت منزل اقدسیه

 

گزیدگی ساس علت اقدام به سمپاشی ساس در منزل

 

۱۷ روش پیشگیری از ساس

با دنبال کردن ۱۷ نکته برای پیش‌گیری از ساس، هر کس می‌تواند مانع از هجوم این حشرات در کم‌تر از یک روز شود.

۱.پریزها را بپوشانید

این حشرات از پریز های برق برای فرار از سمپاشی ساس استفاده می‌کنند. آن‌ها به درون سوراخ خروجی می‌روند و آنجا پنهان می‌شوند تا جایی که جای دیگری برای حرکت باقی بماند. در موارد هجوم شدید، می‌توانند از طریق خروجی‌های الکتریکی از میان دیوارها عبور کنند و به‌طور مؤثر هجوم به مناطق دیگر خانه و یا اداره شما را گسترش دهند.

۲. لباس‌های خود را در کیسه‌های وکیوم نگه دارید

این مورد به‌خصوص در هنگام سفر مهم است، چون ساس ها معمولاً از هتل‌ها منتقل می‌شوند. در هنگام مسافرت، کیسه‌های پلاستیکی و وکیوم استاندارد را خریداری کرده و لباس‌هایتان را در این کیسه‌ها قرار دهید. این باعث می‌شود که وسایلتان کم‌تر به آفات دسترسی داشته باشند و مانع از حرکت ساس ها همراه شما شوند.

۳. کنترل آفات به‌طور حرفه‌ای

اگر در حال حاضر با آلودگی مواجه هستید، شما نمی‌توانید به‌تنهایی با ساس ها مقابله ‌کنید، درمان این حشرات یک فرآیند پیچیده است و معمولاً نمی‌تواند توسط درمان‌های خانگی به‌تنهایی اداره شود. یک سمپاشی ساس حرفه‌ای مؤثرتر است و از همه مهم‌تر، برای همیشه این حشرات موذی را از خانه یا محل کسب‌وکار شما حذف می‌کند.

اگر شما در حال حاضر با هجوم ساس ها سروکار دارید، با شکرت کیان پاک تماس بگیرید تا یک‌بار و برای همیشه از شر این حشرات خلاص شوید.

به یاد داشته باشید که متخصصان ما برای استفاده از محصولات و ابزار موردنیاز برای حذف ساس ها آموزش می‌بینند؛ بسیاری از تکنیک‌هایی که برای حذف این آفت‌های خانگی مورداستفاده قرار می‌گیرند، اگر توسط یک متخصص آموزش‌دیده و معتبر انجام نشوند، می‌توانند خطرناک باشند.

متأسفانه نمونه‌هایی از مرگ و خسارت مالی زمانی رخ دادند که صاحبان خانه تلاش کردند تا خودشان با سمپاشی ساس از شر آن ها خلاص شوند. اطمینان حاصل کنید که با یک شرکت کنترل آفات تماس بگیرید تا از این حوادث ترسناک پیش‌گیری کنید.

 

پیشگیری از ساس

۴. تشخیص علائم اولیه ساس ها

به خانواده‌تان در مورد علائم هجوم حشرات ساس و نحوه شناسایی نیش آموزش دهید.

نیش آن‌ها معمولاً نقطه‌های قرمز کوچکی هستند که اغلب در ردیف‌هایی ظاهر می‌شوند و باعث خارش می‌شوند. زمانی که می‌دانید نیش به چه شکل است، حالا می‌توانید مشکل را شناسایی کنید و در صورت نیاز به دنبال کمک باشید.

 

گزیدگی ساس روی بدن

۵. جارو کشیدن

ساس ها فقط داخل و اطراف تخت پیدا نمی‌شوند. بلکه معمولاً در زیر فرش شما پنهان می‌شوند، پس مهم است که به‌طور کامل فرش خود را تمیز کنید تا مطمئن شوید که تمام شان از تشک‌ها، جعبه‌های فنری و کف زمین (به‌خصوص در جایی که کف و دیوار باهم برخورد می‌کنند) از بین برود، کیسه جاروبرقی را بردارید، در یک کیسه‌زباله بسته قرار دهید و در یک سطل آشغال بگذارید، این کار مانع از فرار آن ها و برگشتنشان به خانه می‌شود.

۶. برای ساس، حیوانات خانگی خود را چک کنید

همانند بستر انسان، ساس ها را می‌توان در محل خواب حیوانات نیز پیدا کرد، جایی که آن‌ها می‌توانند سرپناه گرمی برای تخم‌گذاری و تغذیه پیدا کنند. بر روی منطقه‌ای که حیوان خانگی‌تان به خواب می‌رود، نظارت کنید و مناطق اطراف را بازرسی کنید و به‌طور مرتب بستر حیوانات خانگی را با بالاترین درجه حرارتی و خشک‌کن شستشو دهید.

۷. تمیز و مرتب کردن

درهم‌وبرهمی را مرتب کنید، هر چه بی‌نظمی بیشتر باشد، سخت‌تر می‌شود از شر آلودگی خلاص شد.

با حذف لکه بر روی دیوارها شروع کنید، چون این مناطق به‌طور خاص مکان‌های مخفی برای ساس ها هستند.

بازیافت یا از بین بردن هر چیزی که دیگر به آن نیاز ندارید را از انبار در نظر بگیرید؛ بهتر است لوازم خود را به‌درستی انبار کنید تا آنجا به بهشت آفات تبدیل نشوند.

۸. تشک خود را پوشانید

تشک‌ها را در محوطه‌هایی نظیر پوشش تشکی مناسب قرار دهید. اگرچه این پارچه‌ها از آلوده شدن محافظت می‌کنند، اما از آلودگی خلاص نمی‌شوید.

بخوانید!  اپلیکیشن خدمات کیان پاک

پوشش‌های تشکی روپوش‌های زیپ‌داری هستند که یک تشک کامل را پوشش می‌دهند.

۹. به‌طور منظم مبلمان خود را بازرسی کنید.

تمام اسباب و اثاثیه خود را چک کنید. جستجوی خود را با مبلمانی شروع کنید که ترک برداشته و یا زیاد استفاده‌شده و قدیمی‌تر است.

همچنین انجام بازرسی اولیه قبل از خرید مبلمان دست‌دوم را به شما توصیه می‌کنیم.

۱۰. همیشه موارد مورداستفاده را بررسی کنید

امروزه خرید کالاهای دست‌دوم در کشور ما رواج پیدا کرده است. یادآوری می‌کنیم موارد استفاده‌شده، حتی محصولات بی‌ضرر مثل لوازم الکترونیکی، می‌توانند برای حشرات بس‌تری مناسب باشند.  حتی اگر چیزی تمیز به نظر برسد، همیشه باید بررسی اولیه را برای هر نوع کالاهای آسیب‌پذیری که قصد دارید به خانه‌تان وارد کنید، انجام دهید.

منافذ را قبل از خرید بررسی کنید. مواردی مانند گیرنده‌های استریو، تلویزیون، کامپیوتر، ریموت، و دستگاه‌های بازی دارای منافذ هستند که ساس ها می‌توانند به‌راحتی در این مکان‌ها مخفی شوند.

۱۱. خانه خود را برای ورود ساس ها بپوشانید

ساس ها به طرق مختلف وارد خانه می‌شوند. آن‌ها می‌توانند بر روی حیوانات خانگی، جوندگان و یا پرندگان سفر کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند با لباس و کیف به خانه منتقل شوند و در سالن‌های حمل‌ونقل عمومی، سالن‌های سینما و حتی در دفاتر پزشکان وجود دارند.

با استفاده از سیلیکون ترک در بیرون و داخل خانه‌تان را بپوشانید. به یاد داشته باشید. پنجره‌ها و درب‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مناطق آسیب‌دیده وجود ندارد.

حذف همیشگی با سمپاشی ساس

با هجوم ساس ها، مالکان خانه‌ها به دنبال راه‌هایی برای کسب بهترین خدمات کنترل آفات هستند تا تشخیص دهند که آیا توسط مورد هجوم قرار گرفته‌اند؟ همچنین آن‌ها در جستجوی خدمات کنترل آفت در نزدیکی محل زندگی خود هستند تا از شر این مشکل هر چه سریع‌تر خلاص شوند.

هنگام استفاده از خدمات، داشتن مجوز برای فعالیت سمپاشی ساس برای مشتریان حائز اهمیت است، زیرا از این طریق می‌توانند اطمینان حاصل کنند که حذف حشرات بسیار مؤثر و ایمن انجام می‌گردد.

هنگامی‌که علائم ساس در محیط زندگی‌تان پیدا شد، وقت آن است که به دنبال درمان بگردید. شاید در ابتدای حضور آنها راه‌های خانگی برای دفع آن‌ها بیابید اما هیچ‌کدام به‌اندازه کاری که توسط یک متخصص انجام می‌شود مؤثر نیستند. یک روش ایمن و سازگاز با محیط‌ زیست سمپاشی ساس توسط متخصصان است.

اگر شما نیز دوستدار محیط‌زیست هستید، برای خلاصی از این حشرات مزاحم بهتر است با شرکت کیان پاک تماس بگیرید تا بهترین مشاوره را از مشاوران با تجربه ما دریافت کنید، در صورت نیاز همکاران ما برای خدمات‌دهی به شما عزیزان در سراسر تهران آماده سرویس‌دهی هستند.

 

ساس از کجا می آید؟

تنها راه ممکن گرفتار شدن به این حشره سفرهای داخلی یا خارجی نیست. پیدا کردن جواب این سوال که ساس دقیقا از کجا می آید و ما از چه روشی به ساس دچار می شویم دشوار می باشد. ولی سفر های خارج از ایران، وسیله های حمل و نقل عمومی، خرید مبلمان و وسایل دست دوم برای منزل، آمدن مهمان به خانه، همه ی این موارد می تواند ساس را به منزل شما بیاورد. در حقیقت تخت خواب های فلزی مورد علاقه آن ها نیستند ولی تنها با عوض کردن همه تخت ها با مدل فلزی آن نمی تواند این مشکل را حل کند. چرا که در بعضی موارد ساس ها در مکان های کمتر آشکار تخت ها پنهان شده و وضعیت را بدتر می کنند.

 

قیمت سمپاشی ساس

یکی از موارد مهم در انتخاب شرکت خدماتی برای انجام سمپاشی ساس، قیمت آن می باشد. در حالت کلی ارائه یک قیمت ثابت برای انجام عمل سمپاشی مقدور نمی باشد. به علت اینکه متراژ خانه، میزان نفوذ حشرات و مدت زمان حضور این حشرات موذی در منزل در تعیین قیمت حائز اهمیت می باشد. از اینرو برای تعیین قیمت انجام سمپاشی ساس در منزل خودتان، با شرکت کیان پاک از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در صفحه اول سایت یا شماره تلفن های موجود در بالای همین مقاله استفاده کنید. کارشناسان شرکت کیان پاک بهترین راهنمایی ها را در اختیارتان قرار می دهند.