سایت

صفحه اصلی  /  خدمات سمپاشی   /  سمپاشی موریانه ها

سمپاشی موریانه ها

درباره موریانه ها چه می دانید؟ شاید شما شنیده باشید که در آفریقا این حشرات تپه های موریانه ای شبیه شهرها ایجاد می کنند. آیا تاکنون فکر کرده اید که موریانه ها می توانند خانه شما را خراب کنند؟ برای اطلاع از روش های سمپاشی موریانه ها و خلاص شدن از شر آنها و انتخاب داروی خانگی مناسب برای سمپاشی موریانه ها، شما باید اطلاعات بیشتری درباره اینکه موریانه ها چه چیزهایی را ترجیح می دهند و چگونه زندگی می کنند، کسب کنید.

طول عمر، زیستگاه و مواد غذایی موریانه ها

موریانه ها که اغلب مورچه نامیده می شوند، در واقع متعلق به خانواده سوسک ها هستند. این یک نظم باستانی از حشرات است که فسیل آن ها به دوره پالئوزوئیک مربوط می شود. موریانه ها را نمی توان آفات نامید زیرا هیچ آسیبی به اکوسیستم وارد نمی کنند. گاهی اوقات شما می توانید موریانه ها را در خانه خود پیدا کنید، اما معمولاً می توانید آنها را در فضای بیرون ببینید.

موریانه های موجود بر روی چوب ها و الوار به درختان زنده آسیب نمی رسانند و فقط چوب های فاسد شده و شاخه های خشک را بازیافت می کنند و همچنین در تشکیل خاک شرکت می کنند. علاوه بر این، موریانه ها به عنوان مواد غذایی برای بسیاری از حیوانات، پرندگان و در برخی از کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی، به عنوان یک غذای لذیذ برای انسانها به حساب می آیند.

موریانه ها چه مدت زندگی می کنند؟

طول عمر موریانه ها به گونه و طبقه بندی آنها بستگی دارد. موریانه های کارگر ۱-۲ سال زندگی می کنند. در شرایط مناسب، ملکه می تواند حدود ۱۰ سال زندگی کند.

در این مدت، تعداد افراد کلنی صد برابر می شوند و کلونی های جدید ممکن است پدیدار شوند. این اتفاق هنگامی می افتد که اعضای کلنی قادر به تولید مثل هستند و بال های خود را بیرون می آورند و از تپه های خود پرواز می کنند. پس از شروع کلونی جدید و شروع کردن موریانه ها به جفت گیری، موریانه ها بال های خود را می ریزند که هرگز دوباره رشد نمی کند و به حالت اولیه خود برنمی گردد.

سمپاشی موریانه های داخل خانه

در طول دو سال، موریانه ها می توانند ساختار خانه های چوبی را خراب یا به طور کامل از بین ببرند. رهایی از موریانه ها به معنای حفظ ایمنی خانه شما است. سمپاشی موریانه ها یک اقدام ضروری و فوری برای خلاص شدن از شر موریانه ها است.

تا زمانی که صاحب خانه از وجود موریانه ها مطلع شود، بیشتر سازه های چوبی توسط موریانه خانه ها کاملاً نابود می شوند و سمپاشی موریانه های غیر ضروری خواهد بود. به همین دلیل بسیار مهم است که هرچه سریعتر از حضور حشرات موذی در خانه خود مطلع شوید تا سریع تر از شر موریانه ها خلاص شوید.

علائم حضور موریانه ها در خانه شما

حتی اگر بار اول هیچ نشانه ای از حشرات موذی مانند موریانه ها در خانه خود پیدا نکردید، به این معنی نیست که آنها در آنجا نیستند. ممکن است علائم غیرمستقیم از حضور آنها در خانه شما وجود داشته باشد. کف خم شده زمین و سوراخهای کوچک در عناصر چوبی علائم حضور موریانه در خانه شما محسوب می شوند. این علائم باید شما را به فکر خلاص شدن از شر موریانه ها بیندازند.

زیرزمین را برای یافتن سمپاشی موریانه ها بررسی کنید

 یک چراغ قوه و یک پیچ گوشتی بردارید و تمامیت تکیه گاه ها و تیرهای چوبی را بررسی کنید. روی چوب ضربه بزنید. اگر چوب خالی به نظر رسید و مقداری گرد و غبار از آن بیرون می رود، این بدان معناست که در حال حاضر چوب توسط تونل هایی که موریانه ها ایجاد کردند، تخلیه شده است. یکی دیگر از نشانه های وجود موریانه ها، سوراخ کردن چوب به راحتی با پیچ گوشتی است. در صورتی که از حضور موریانه ها مطمئن شدید، فوراً از شر موریانه ها خلاص شوید. اگر زمان کافی برای سمپاشی موریانه ها ندارید، با شرکت کیان پاک تماس بگیرید تا سمپاشی موریانه ها را فوراً انجام دهند.

آثار مدفوع موریانه ها نشانگر وجود موریانه ها در خانه شما است. مدفوع موریانه ها دانه های کوچکی هستند که کمی تیره تر از چوب هستند. شما می توانید آنها را در زیر اشیای چوبی پیدا کنید. لانه موریانه ها را پیدا کنید. لانه موریانه ها در زیر زمین یا در داخل سازه های چوبی یافت می شود.

تعیین نوع سمپاشی موریانه ها

موریانه چوب خشک یا موریانه زیرزمینی در زیر زمین، داخل تخته های چوبی، چوب و کودها زندگی می کنند در حالی که موریانه های چوب خشک منحصراً در چوب زندگی می کنند. درمان موریانه های زیر زمینی و چوب خشک به روش های مختلفی انجام می شود، بنابراین تعیین دقیق این که چه نوع موریانه ای خانه شما را آلوده کرده است، مهم است.

چطور از شر موریانه ها در خانه خود خلاص شوید؟

اگر علائم حضور موریانه را کشف کردید، باید بلافاصله سمپاشی موریانه ها را شروع کنید. به احتمال زیاد، آنها مدت ها قبل به خانه شما آمده اند و خسارات جدی وارد کرده اند. هیچ گونه تضمینی برای نابودی کامل موریانه ها نیست. همه این ها به شدت آلودگی، مهارت فرد در سمپاشی موریانه ها و مواد شیمیایی لازم برای سمپاشی موریانه ها بستگی دارد.

مواد شیمیایی لازم برای سمپاشی موریانه ها

بهترین راه برای خلاص شدن از شر موریانه ها استفاده از مواد شیمیایی جهت سمپاشی موریانه ها است. مواد شیمیایی جهت سمپاشی موریانه ها با توجه به اینکه کدام سمپاش برای شرایط موجود مناسب تر است، انتخاب می شوند.

فیپرونیل به عنوان حشره کش مایع

 فیپرونیل به عنوان حشره کش مایع رایج ترین ماده شیمیایی جهت سمپاشی موریانه ها است. فیپرونیل یک ماده شیمیایی گران قیمت است. فیپرونیل طبق دستورالعمل با آب مخلوط می شود و سپس برای زدودن سازه های چوبی یا پر کردن پایه های خانه با ماسه استفاده می شود. پس از خیس کردن زمین، این نوع مواد شیمیایی موریانه های خانه را دفع می کند و مانعی در برابر آفات ایجاد می کند. فیپرونیل ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری سمپاشی موریانه ها است.

معرفی انواع اسپری های سمپاشی موریانه ها

اسپری ایمیداک لوپرید گرانول

ایمیداک لوپرید گرانول یکی از انواع اسپری های محبوب و کاربردی سمپاشی موریانه ها محسوب می شود که در فرایند خلاص شدن از موریانه ها کارایی دارد.

می توانید آنها را در اطراف سازه های چوبی قرار دهید. ۴ کیلوگرم از مواد شیمیایی خاصیت کافی برای سمپاشی موریانه ها را دارد. روش سمپاشی شیمیایی موریانه دو برابر ارزانتر از روش سمپاشی مایع است. بسیاری از محصولات مبتنی بر ایمیداک لوپرید در بازار وجود دارند که به طور مستقیم به این سوال پاسخ می دهند که چگونه از موریانه ها خلاص شوید.

اسپری کفی فیپرونیل ترمیدور

اسپری کفی فیپرونیل ترمیدور یا فوم فیپرونیل ترمیدور یک روش آرام برای سمپاشی شیمیایی موریانه ها است. کف از طریق نازل طولانی قوطی تحت فشار به سختی می رسد و ورودی ها را به سمت لانه موریانه های خانگی مهر و موم می کند. این ماده شیمیایی پس از ۸ تا ۱۰ ساعت یک اثر فلج کننده بر موریانه های خانگی ایجاد می کند.

۸۰٪ از کاربران به دلیل ماندگاری فوم ترجیح می دهند از آن استفاده کنند و همچنین اثر طولانی مدتی بر سمپاشی آفات دارد. فوم فیپرونیل ترمیدور یک نتیجه مطمئن در خلاص شدن از شر موریانه ها دارد.

اسپری تررو Terro

اسپری تررو Terro فرمول خاصی برای از بین بردن حشرات چوب خوار دارد. علاوه بر موریانه، زنبورها و سوسکها را نیز می کشد. یک تیوب دقیق وجود دارد که به شما امکان می دهد آن را داخل هر شکاف موجود اسپری کنید. موریانه ها در اثر تماس با این ماده از بین می روند و کنترل طولانی مدت بر آلودگی موریانه ها تا چهار ماه فراهم می کند. اسپری Terro قابل استفاده در داخل و خارج از منزل است.

اسپری هیچ لکه و بوی نامطبوعی باقی نمی گذارد، اما ممکن است برای سلامتی شما و سلامتی حیوانات خانگی و کودکان خطرناک باشد. لطفاً بعد از پاشش آن از اتاق خارج شوید و تا زمانی که سم خشک نشده است، وارد خانه نشوید. همچنین توصیه می شود ماده Terro را از مواد غذایی دور نگه دارید.

اقدامات برای جلوگیری از هجوم موریانه ها

برای جلوگیری از حمله موریانه ها به منزل خود، این قوانین را دنبال کنید:

خانه و زیرزمین را خشک نگه دارید.

لوله های نشتی پیدا کرده یا گرفتگی پیدا کرده را بررسی کنید و مشکل آنها را رفع کنید.

هنگام نقاشی یا ساخت، یک محلول پرمترین ۰.۱٪ را به لاک یا رنگ اضافه کنید. این غلظت برای انسان بی خطر است و موریانه های موجود در خانه را دفع می کند.

هیزم و الوار را از خانه دور نگه دارید.

شکاف های موجود بر روی سازه های چوبی را با ملات سیمانی آب بندی کنید.

تمام ترک ها و شکاف های موجود در خانه را مهر و موم کنید، تورهای شبکه ای را در تهویه زیرزمین نصب کنید.

همه تکیه گاه ها و پرتوهای چوبی را برای پیدا کردن علائم حضور موریانه در خانه بررسی کنید.

با دنبال کردن این مراحل ساده، می توانید از ورود موریانه ها به داخل خانه خود جلوگیری کنید یا در اسرع وقت آنها را تشخیص دهید.

اگر سمپاشی موریانه ها کار دشواری برای شما می باشد یا وقت آن را ندارید، با متخصصین کیان پاک از طریق شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن سمپاشی موریانه و انواع حشرات موذی را انجام دهند و آنها را نابود کنند یا از خانه شما دور کنند.