ضدعفونی برای کرونا

صفحه اصلی  /  ضدعفونی برای کرونا
0
d

ارتباط با کیان پاک

برای خدمات ضدعفونی ویروس کرونا درتهران میتوانید با شعب فعال کیان پاک تماس بگیرید .

برای تماس با شرکت کیان پاک میتوانید از طریق یکی از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید .

هم اکنون تماس بگیرید:

شعبه شمال : ۲۲۹۵۳۴۷۰

شعبه شمال : ۲۲۹۵۰۸۷۷

شعبه غرب : ۴۴۵۲۶۱۱۴

شعبه شرق : ۳۳۸۳۲۱۷۱

شعبه جنوب : ۵۵۴۱۰۷۶۲

شعبه جنوب : ۵۵۴۱۰۹۲۳

id=”427″ html_class=”cf7_custom_style_2″]

 

[/vc_column_text]

ایمیل: info@kiyanpak.com

ویروس‌هایی مانند کرونا می‌توانند با تماس دست منتقل شوند. بسیاری از افراد اغلب بینی یا دهان خود را با دست لمس می‌کنند، حتی بدون آن‌که متوجه شوند. یک راه مهم و عالی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، رعایت نکات بهداشتی ساده است. اما بهداشت چیست و چگونه باید نکاتی را برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری جدید و همه چیز رعایت کنیم؟ چگونه می‌توان از بعداشت مناسب در خانه و بیرون از خانه اطمینان حاصل کرد و مهم‌تر از همه، ضدعفونی کرونا در چه مواردی باید حتما رعایت شود. در این مطلب ما قصد داریم که اطلاعات بیشتری را در این مورد به شما ارائه داده و سوالات مداول کاربران را نیز پاسخ دهیم.

بهداشت یک اصطلاح اجتماعی جمعی برای هر کاری است که باعث می‌شود تا شما تا حد امکان از تماس با عوامل بیماری‌زا همانند باکتری‌ها و ویروس‌ها جلوگیری کنید. این روند یقینا به‌صورت صد در صدی و کامل اتفاق نخواهد افتاد، اما با به حداقل رساندن آن، تا حدی زیادی می‌توان یک پیشگیری کارساز از ابتدا به کرونا ویروس انجام داد. این روند شامل شستن دست‌ها، دوش گرفتن و تمیز نگه داشتن محیطی است که در آن زندگی می‌کنیم. ضدعفونی کردن با الکل می‌تواند روش کارسازی باشد که گاهی اوقات لازم است که پس از تمیز و ضد عفونی کردن محیط، نگاه دقیقی به نکات جزئی نیز داشته باشیم.

شستن مرتب دست‌ها می‌تواند عوامل بیماری‌زا را از بین برده و این اطمینان را برای فرد ایجاد کند که دستانش تمیز و سالم شده است. این روند از انتشار پاتوژن‌هایی که می‌توانند از طریق تماس دست بیمار منتقل شوند، جلوگیری کنند.

بهترین روش برای شتستشوی دست، استفاده از آب و صابون است. باید مرتبا دست‌های خود را شسته و در صورت نبودن چنین شرایطی، آن‌ها را ضدعفونی کنید. بعد از اینکه از فعالیت خارج از خانه فارغ می‌شوید، باید این کار را تکرار کرده و عوامل آلوده کننده احتمالی را به خانه وارد نکنید. از موارد دیگر می‌توانیم به قبل از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا، بعد از رفتن به دست‌شویی، پس از تماس با حیوانات، هنگام مراقبت از افراد بیمار و موارد مشابه اشاره کرد.

 

ضد عفونی کننده چیست؟

ضد عفونی کننده عوامل بیماری‌زا را از بین می‌برد و می‌توانیم به موادی همچون میکرو ارگانیسم‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها و انگل‌هایی که می‌توانند باعث بیماری شوند اشاره کنیم. این بیماری در درجه اول در جاهایی که احتمال بیماری بیشتر است رخ می‌دهد و می‌توانیم به بیمارستان اشاره کنیم. استفاده از ضد عفونی کننده بیمارستان مهم‌ترین نکته‌ای است که در این تعریف وجود دارد و سپس وارد مراحل بعد می‌شویم. ضد عفونی کننده ادارات نیز در دوران کرونایی، نکته‌ی مهمی است که به‌دلیل مدت زمان کاری بالای افراد، می‌تواند اهمیت بالایی داشته باشد. استفاده از ضد عفونی کننده مهد کودک نیز به‌دلیل عدم آشنایی بچه‌ها با ویروس و ماهیت سطح پایین مراقبتی که دارند، اهمیت بالایی پیدا کرده است.

موارد مشابه دیگری هم برای مناطق دیگر وجود دارد که در صورت پرداخت به آن، می‌توانید از شانس ابتدا به ویروس کرونا در کودکان و بزرگ‌سالان جلوگیری کرد. کرونا ویروس در نقاط مختلف جهان قربانی‌های زیادی گرفته است و به‌همین دلیل توجه کردن به این نکات بهداشتی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. گلاب ضدعفونی کرونا است و در مواردی که دسترسی به مواد اساسی و بهداشتی وجود ندارد، می‌تواند کارساز باشد. ضدعفونی کرونا با سرکه و ضدعفونی کرونا با الکل نیز کارساز است و در بسیاری از مناطق از چنین روش‌هایی استفاده می‌شود. کرونا در جهان تبدیل به معضلی اساسی شده است و همه‌ی فعالیت‌های بشر را تحت تاثیر قرار داده است.

همین روند در کشورمان نیز برقرار است و می‌بینیم که کرونا در تهران بیشترین مرگ و میر و ابتلا را به خود اختصاص داده است. در کشور همسایه نیز شرایط به‌همین منوال است و برای مثال، کرونا در ترکیه نیز همچنان قربانی برجای می‌گذارد. در این بین و با فرا رسیدن فصل پاییز، می‌توان به استفاده از ضد عفونی کننده های مختلف مبادرت ورزید. پزشکان و ارائه‌کننده خدمات بهداشتی، توصیه‌ها و نکات مهمی را از رسانه‌ها مطرح می‌کنند که می‌توان از آن‌ها هنگام استفاده از ضد عفونی کننده سبزیجات و ضد عفونی کننده مواد غذایی استفاده کرد. ژل ضد عفونی کننده دست نیز مورد متداولی است که هم‌اکنون توسط افراد در فضای بیرون و درون خانه استفاده می‌شود.

بهتر است که از مواد ضد عفونی کننده فقط در موارد ضروری استفاده کنید، چرا که تاثیرات آن روی پوست و بدن انسان بسیار مخرب است و تا حد امکان شستشوی دست با آب و صابون توصیه می‌شود. ضد عفونی کننده دست کودکان در این بین اهمیت بیشتری و می‌تواند باعث آسیب بیشتر به کودکان شود. دستگاه ضد عفونی کننده مکانیکی نیز که برای پاکیزگی محل کار یا محیط‌های عمومی در نظر گرفته شده است، در صورت استفاده‌ی مکرر، می‌تواند آثار بدی به‌جای گذارد. در این دستگاه‌ها معمولا ضد عفونی کننده کلر به‌کار رفته است و می‌تواند یک ضد عفونی کننده سریع برای پاکسازی دست‌ها در بیرون از خانه باشد.

 

عوامل بیماری‌زا می‌توانند نسبت به ماده ضدعفونی کننده حساسیت کمتری داشته باشند و از بین بردن آن‌ها را نیز دشوارتر کنند. ضد عفونی کننده‌ها معمولا از یک یا چند ماده فعل و یک یا چند ماده کمکی استفاده می‌کنند. مواد فعال میکروارگانیسم‌ها را بی‌خطر می‌کنند. اگر چنین موادی در بطری ژل دستی مورد استفاده قرار گیرند، مشخص می‌شود که این محتویات اثر ضد عفونی کنندگی دارند و یک برچسب تائید هم برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. محلول ضد عفونی کننده سطوح نیز طبق توصیه پزشکان برای ضد عفونی سطوح در نظر گرفته شده است و از بین بردن عوامل بیماری‌زا توسط سازمان جهانی بهداشت اثبات شده است. کووید ۱۹ ویروسی است که بشر رفته رفته اطلاعات بیشتری از آن کسب می‌کند و شاهد محلول ضد عفونی کننده دست ایرانی خوبی نیز هستیم که در بازار یافت می‌شود.

کووید ۱۹ چیست و نقش ضدعفونی کرونا در از بین رفتن آن چگونه است؟

همان‌طور که گفته شد، استفاده از آب و صابون و مواد ضد عفونی کننده تا حد زیادی می‌تواند به‌صورت همه منظوره برای پاکسازی محیط از کرونا مورد استفاده قرار گیرد. از این مواد می‌توانید برای استریل کردن سطوح استفاده کرده و عملیات استریلیزاسیون را در محیط‌های مختلف انجام دهید. فراموش نکنید که این موضوع برای دستگیره‌های در، پیشخوان‌ها، قفسه‌های نمایشگر، سبد خرید، مبلمان مدرسه و دفاتر کافی هستند. تمیز کردن مناسب می‌تواند خطر ابتلا به کرونا ویروس را کاهش دهد. بنابراین همواره استریل خانه و استریل محل کار را در نظر داشته باشید. استفاده از الکل ضد عفونی نیز کارساز است و خودتان نیز می‌توانید از محلول برای ضد عفونی استفاده کنید. راه کار های ضد عفونی برای سطوح بسیار است و بسته به شرایط خود، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

دقت داشته باشید که در صورت داشتن یک فرد مبتلا به کووید ۱۹ در خانه، ضد عفونی و توجه به نکات استفاده از ماده ضد عفونی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در چنین شرایطی حتما باید به اصول ضد عفونی توجه کرده و آموزش ضد عفونی کردن سطوح را همواره داشته باشید. در برخی از مواقع نیز لازم است که از ژل ضد عفونی کننده دست استفاده کنید. بالاخره مواقعی ایجاد می‌شود که امکان شستشوی مداوم دست با آب و صابون وجود ندارد و هنگام خوردن غذا نیز می‌توانید اصول استفاده از الکل ضد عفونی کننده را یاد بگیرید. هنگام خرید یا پیاده روی یا خرید مواد غذایی، نیازی به استفاده از ضد عفونی کننده نخواهید داشت. اگر اطمینان دارید که صورت خود را با دست خود لمس نخواهید کرد و به محض رسیدن به خانه، دست‌های خود را با آب و صابون خواهید شست، می‌توانید از ضد عفونی کردن دست در هنگام انجام چنین کارهایی ممانعت کنید. افشانه ضد عفونی کننده یکی دیگر از مواردی است که حالت نرمی بیشتری داشته و سطح بیشتری از دست شما را می‌تواند تحت کنترل داشته باشد.

 

خرید و فروش مواد ضد عفونی در دوران کرونایی بسیاری بیشتر شده است و بنابراین توجه به اعتبار این شرکت‌ها برای خرید یک محصول مناسب، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این مواد با جان ما سر و کار دارند و بنابراین حتما باید نسبت به موردتائید بودن آن‌ها از طرف سازمان بهداشت اطمینان حاصل کنید. در نظر داشته باشید که نحوه ضد عفونی کردن نیز روی این محصولات درج شده باشد و حتما به آن‌ها توجه داشته باشید. ضد عفونی کردن اتاق و ضد عفونی کردن راه رو ها نکات جداگانه‌ای دارد و می‌توانید با خرید محصولات مربوط به هرکدام از این مناطق، از آن‌ها اطلاع کسب کنید.

ماشین آلات تولید محلول ضد عفونی در برندهای مختلف باید در یک فضای بهداشتی باشند و اطمینان کامل از سالم بودن آن‌ها نیز حاصل شود. محلول ضد عفونی کننده گیاهی نیز خاصیت‌های متفاوتی نسبت به نوع شیمیایی آن‌ها دارد و می‌توانیم در مواردی از آن‌ها استفاده کنید. شرکت های ضد عفونی کننده منازل نیز وجود دارند که مخصوصا هنگام مبتلا شدن یکی از اعضای خانواده به کرونا ویروس می‌توانند سرویس‌دهی داشته باشند. این افراد منزل را در لحظه عاری از هرگونه عوامل بیماری‌زا کرده و آن را آماده برای قرنطینه کردن فرد بیمار می‌کنند.

 

بسیاری از محلول های ضد عفونی کننده که در بازار یافت می‌شود، برای محیط زیست مضر هستند و بنابراین حتما باید بعد از استفاده، نسبت به دور انداختن اصولی آن‌ها توجه صورت گیرد. ژل ضد عفونی نیز همین شرایط را دارد و باتوجه به اتمام سریع‌تر آن در طول روز، می‌توان به بازیافت اصولی و بهداشتی، از آسیب زدن به محیط زیست جلوگیری کرد. سعی کنید که در فضاهای عمومی بزرگ که سربسته هستند، مانند ایستگاه‌ها یا مراکز خرید، تمیزکردن دستان خود با آب و صابون را به‌جای استفاده از ژل ضد عفونی کننده در نظر داشته باشید. هیچ ماده‌ای نمی‌تواند برای ضد عفونی کردن دست در مقیاس بزرگ کارساز باشد و توجه به آب و صابون ضروری است.

 

در بیرون از خانه باید به چه مواردی توجه کنیم؟

توجه داشته باشید که بیرون از منزل، حتی‌الامکان از دست زدن به دهان، چشم، گوش و بینی خود جلوگیری کنید. برای اطمینان هرچه بیشتر از عدم ابتلا به کووید ۱۹ می‌توانید عادت‌های همیشگی خودتان را کم کم فراموش کرده و از ماسک برای اطمینان بیشتر استفاده کنید. استفاده از ژل ضد عفونی را نیز در داشته باشید، اما همیشه شستن دست با آب و صابون، اطمینان بیشتری برای شما ایجاد خواهد کرد. می‌توانید از شرکت پخش مواد ضد عفونی کننده با اطمینان، مواد موردنظر خود را تهیه کرده و در صورت اضطرار از آن‌ها استفاده کنید.

باتوجه به رفت و آمد بسیاری که در مناطق شهری صورت می‌گیرد و عدم مشخص وضعیت مردم، شما نمی‌توانید با اطمینان کامل از مبتلا نبودن یک فرد به کرونا ویروس اطمینان حاصل کنید. در چنین شرایطی باید احتیاط خود را همواره داشته و در آن‌سوی ماجرا، در صورتی که خودتان مبتلا هستید یا نسبت به آن اطلاع ندارید، می‌توانید با رعایت کردن مسائل بهداشتی، از بروز مشکل برای دیگران و شیوع آن جلوگیری کنید. ضد عفونی کردن شهر توسط شهرداری، در موارد خاص می‌تواند صورت بگیرد و برای مثال می‌توانیم به ضد عفونی کردن سرویس های بهداشتی اشاره کنیم. اما این مورد کلی است و خارج از اجتماع، شما همواره باید به ضد عفونی کردن خانه و اتاق‌های خانه توجه لازم را داشته باشید.

جمع‌بندی

همواره باید اصول استریلیزاسیون و ضد عفونی را در هر مکانی در نظر داشته باشید و با شیوه‌های صحیح و آموزش ضد عفونی کردن سطوح، عملیات موردنظر را انجام دهید. مواد ضد عفونی کننده می‌توانند خطرناک باشند و استفاده از موارد غیرمجاز نیز می‌توانند خطرات بیشتری برای سلامت شما و اعضای خانواده داشته باشند. همواره به قیمت محلول ضد عفونی کننده توجه داشته باشید و آن را با استانداردهای روز بررسی کنید.

کرونا ویروس پدیده‌ای است که به‌صورت جهانی شیوع پیدا کرده است و باتوجه به عدم کشف واکسن در مرحله کنونی، صرفا می‌توان با رعایت نکات بعداشتی و استفاده از اصول ضد عفونی کرده منزل و مناطق مختلف، از ابتلا به آن جلوگیری کرد. وضعیتی است که به‌ناچار با آن گرفتار شده‌ایم و صرفا با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی می‌توانیم از آن جان سالم به‌در ببریم. پس ضد عفونی کننده دست و ضد عفونی کننده مواد غذایی را همواره مدنظر داشته باشید و تا حد امکان با جدیت بیشتری نسبت به کووید ۱۹ رفتار کنید. امید است که به‌زودی شاهد شکست این ویروس همه‌گیر در کشور عزیزمان و جهان باشیم.