سایت

صفحه اصلی  /  خدمات نظافتی   /  نظافت مشاعات

نظافت مشاعات

نظافت مشاعات از مهمترین قسمت های یک ساختمان می باشد که نشان دهنده نظم و توجه ساکنان به امر نظافت و نحوه مدیریت ساختمان می باشد. زیرا اولین جایی که به هنگام ورود، مورد توجه قرار می گیرد و به دلیل رفت و آمد زیاد در معرض آلودگی قرار می گیرد، مشاعات ساختمان می باشد. نظافت مشاعات در واقع نظافت قسمت‌هایی مانند راه پله، حیاط، پارکینگ و آسانسور را شامل می شود. زندگی در آپارتمان و در مجاورت افراد دیگر ما را ملزم به رعایت برخی از قوانین می ‌کند تا بدین ترتیب نظم و نظافت، امنیت و آسایش تمامی ساکنان آپارتمان تأمین شود. پرداخت پول شارژ ساختمان، که قسمتی از آن صرف نظافت مشاعات می‌شود، نمونه‌ای از این قوانین است. هر خانواده می‌توان خود در مورد چگونگی نظافت قسمت‌های داخلی منزلش تصمیم‌گیری کند، این در حالی است که تصمیم ‌گیری در مورد چگونگی تمیز کردن مشاعات ساختمان به این صورت نیست. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در مورد نظافت مشاعات ساختمان در اختیار شما قرار دهیم.

امروزه به توجه به مشغله خانواده ها و نبود وقت کافی جهت نظافت منازل تمایل به کمک گرفتن از نیروهای شرکتهای نظافتی بسیار چشمگیر بوده و پیدا کردن نیروی نظافتی مطمئن و باتجربه تبدیل به دغدغه بسیاری از خانواده ها شده است. شرکت خدماتی نظافتی کیان پاک با به کارگیری نیروهای کارآزموده و با تجربه تلاش می کند شما را در این امر یاری رساند. هدف اصلی شرکت خدماتی نظافتی کیان پاک، حذف تمام این دغدغه ها از مدیر ساختمان و ساکنین می باشد به این صورت که تمام وسایل مورد نیاز نظافت را تامین کرده و نیازی به تهیه آنها توسط ساکنین ساختمان نمی باشد. همچنین در صورت نداشتن رضایت، بلافاصله نظافتچی دیگری جهت تکمیل کار نظافت منزل شما در محل حضور خواهد یافت.

 

نظافت راه پله و پارکینگ

قسمت‌های مشاع ساختمان شامل چه قسمت هایی می باشد؟

در واقع قسمت‌های مشاع ساختمان، قسمت‌هایی است که مالکیت آن در اختیار هیچ یک از واحدهای ساختمان نیست و مالکان تمام واحدها در این قسمت‌ها سهم داشته و باید اقدامات لازم را جهت نگهداری از این قسمتها انجام دهند. مشاعات ساختمان در تملک اختصاصی هیچ از مالکان نیست. راه‌ پله‌ ها، آسانسورها، اسکلت آپارتمان، حیاط آپارتمان (چنانچه در سند تحت تملک هیچ واحدی نباشد)، نمای ساختمان، انبارهای مشترک، پارکینگ‌های مشترک، پشت ‌بام، اتاق سرایداری، لابی آپارتمان، انشعابات آب و برق مشترک، لوله‌ کشی‌ و سیم ‌کشی ‌های برق بیرون از هر واحد از آپارتمان، زمین آپارتمان، چاه، تأسیسات و موتورخانه، استخر و … از جمله قسمت‌هایی از ساختمان هستند که می‌توان آن‌ها را جزو مشاعات ساختمان به حساب آورد. در شروع کار نظافت مشاعات، معمولا شیشه ها و راه پله و پاگرد از بالاترین طبقه به سمت پایین تمیز می گردد تا گردوخاک از طبقات بالا به سمت پایین پاک شده و از دوباره کاری جلوگیری شود. سپس نرده ها، کلید و پریزها، آسانسور و در نهایت حیاط و پارکینگ هر یک با تجهیزات و مواد مخصوص آن قسمت نظافت می شوند.

چه نکاتی را در نظافت مشاعات بایستی مد نظر داشت؟

۱- مالکان باید درک درستی از این مسئله داشته باشند که تصمیم گیری در مورد چگونگی نظافت قسمت داخلی منزل، با تصمیم‌ گیری در مورد چگونگی نظافت مشاعات ساختمان تفاوت دارد.

۲- تمامی مالکان باید هزینه‌ نظافت و نگهداری از مشاعات را، با توجه به مساحت واحد تحت تملک خود و بر اساس تصمیم مدیر ساختمان، به صورت منظم پرداخت کنند.

در این مواقع بهترین تصمیم این می باشد که نظافت ساختمان را به نیروهای باتجربه و کارآزموده بسپارید تا از انجام به ‌موقع و با کیفیت کار نظافت، خیالتان راحت باشد. کارگر شرکت نظافتی می‌تواند با مراجعه هفتگی یا ماهانه، تمام کارهای مربوط به تمیز کردن راه‌ پله، نرده‌های پله، تمیز کردن پارکینگ و حیاط و حتی مرتب کردن باغچه را برای شما انجام دهد.

 

نظافت مشاعات ساختمان

چطور یک نظافتچی ساختمان خوب برای نظافت مشاعات پیدا کنیم؟

بسیار پیش آمده که توسط آگهی های مختلف اقدام به پیدا کردن نیروهای نظافتی کنید و یا از طریق معرفی دوستان و آشنایان آنها را انتخاب کنید، اما استفاده از نیروهای نظافتی مشغول در شرکت‌ های نظافتی به شما کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری، نظافت منزل خود را انجام دهید، زیرا این نیروها خود را تابع شرکت موردنظر می‌دانند و برای کاری که به عهده گرفته اند، مسئول هستند. شرکت خدماتی نظافتی کیان پاک، با معرفی بهترین نظافتچی‌های ساختمان و ارائه خدمات نظافت مشاعات و همچنین کلیه خدمات مربوط به تمیزکردن ساختمان به شما کمک می‌کند محیط زندگیتان همیشه تمیز و به دور از هر نوع آلودگی باشد.

نظافت مشاعات ساختمان شامل چه قسمت هایی می شود؟

 • نظافت راه پله، شستن دیوارها و نرده‌ها
 • نظافت لابی و محوطه فضای سبز ساختمان
 • نظافت پارکینگ و حیاط
 • نظافت کف راه پله و شیشه های آن
 • نظافت شیشه پنجره‌های داخلی
 • نظافت محوطه لابی و پشت‌بام
 • نظافت محوطه استخر، سونا و جکوزی
 • شستن درب ورودی ساختمان
 • نظافت کلید و پریز داخل پاگردهای ساختمان
 • نظافت آیفون ساختمان
 • نظافت کلیه درب های درون راه پله ساختمان
 • نظافت داخل آسانسور ساختمان

نظافت منزل تهران توسط شرکت کیان پاک

سخن پایانی

امروزه یکی از اصول مهم در زندگی اجتماعی، نظافت و بهداشت محل زندگی‌ می باشد، زیرا اگر نظافت رعایت نشود، اولین تاثیر منفی آن بر سلامت افراد می باشد، به همین دلیل پاکیزگی و نظافت محیطی که در آن زندگی می‌کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است. تمیزی خانه، از تمیزی و نظافت راه ‌پله، نظافت حیاط، نظافت پارکینگ و تمامی مشاعات ساختمان شروع می‌شود و سپس به نظافت داخل خانه می‌رسد. پس به همان اندازه که نظافت منزل برای ما مهم است، باید به نظافت مشاعات ساختمان نیز توجه کنیم.

نظافت مشاعات یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که مالکانِ تک تک واحدهای یک آپارتمان برای رعایت بهداشت و در نتیجه کمک به حفظ سلامتی خود و دیگران باید نسبت به آن توجه کافی داشته باشند. استفاده از خدمات تخصصی شرکت خدماتی نظافتی کیان پاک می‌تواند شما را در نظافت خانه و مشاعات و رعایت هر چه بهتر نظم و بهداشت آپارتمان یاری رساند. معمولا ساختمان‌ها و آپارتمان‌هایی که دارای واحدهای زیاد هستند به نظافت هفتگی یا نظافت ماهانه نیاز دارند، زیرا مشاعات این ساختمان‌ها بطور مداوم مورداستفاده تمام اهالی قرار می‌گیرد و بیشتر در معرض کثیف شدن هستند.