سایت

صفحه اصلی  /  نظافت   /  قالیشویی

قالیشویی

قالیشویی کیان پاک

انواع فرش

فرش با توجه به طرح و رنگ و اندازه انواع مختلفی دارند مانند : تابلو فرش ، سجاده فرش ، فرش مدرن ، فرش کلاسیک ، فرش ماشینی ، گلیم فرش و… است . فرش به عنوان قدیمی ترین و شناخته شده ترین زیرانداز به ویژه ایران شناخته می شود. فرش یکی از کالاهای ضروری برای خانه ایرانی هاست. فرش نیز مانند هر کالای دیگر نیازمند تعمیر و نگهداری و تمیز کردن می باشد. استتفاده از خدمات مجاز و معتبر قالیشویی کیان پاک عمر فرش و قالی خود را طولانی تر کنید. برای بافتن و تولید یک فرش می توان از انواع نخ و انواع مختلف الیاف استفاده کرد. انواع نخ بافت فرش عبارتند از : نخ اکریلیک ، پشم ، پنبه ، کنف ،نخ پلی استر و… می باشد.

خدمات قالیشویی کیان پاک در تهران

 

چرا فرش هایمان را تمیز نگه داریم؟

نظافت منزل یکی از مهمترین و اساسی ترین فعالیت های یک خانواده می باشد.خانه دارها دلایل خود را برای نظافت منزل خود دارند. حفظ بهداشت محل زندگی، جلوه زیبای محل زندگی و … دلایل هر شخص برای پاکیزه نگهداشتن محل زندگی خود می باشد. یکی از قسمت هایی که بیشتر از همه در خانه از آن غفلت می کنیم، فرش ها هستند.نظافت فرش ها مهم است زیرا:

۱-عمر فرشها طولانی می شود: متوسط عمر فرش بین دو تا سه سال است، زمانی که رنگ فیبرها از بین رفته و کهنه می شوند. لکه هایی که سال ها باقی می مانند، مطمئنا عوارض خود را بر عمر فرش باقی می گذارند، به همین دلیل است که اکثر صاحب خانه ها مرتبا بین دو تا پنج سال فرشها را تعویض می کنند. شستشو و نظافت مناسب و مرتب فرش ها می تواند عمر فرش شما را چندین برابر بیشتر کند.

۲- نگهداری از فرشهای تمیز کار ساده ای می باشد: اگر نظافت فرش را به طور منظم انجام دهید، گرد و غبار نسبت به زمانی که عمیقا در فیبر فرش نفوذ کرده باشد بهتر تمیز می شود. اگر گرد و غبار در بافت فرش شما نفوذ کرده باشد شما اقدام به کشیدن جارو برقی با قدرت بالا می کنید. این عمل به مرور زمان باعث از بین رفتن ریشه فرش شما می شود و استفاده مکرر از جاروبرقی با فشار بالا آسیب های جدی به فرش شما وارد می کند.

۳- کثیفی و گرد و غبار کمتر: باقی ماندن لکه ها به مدت زیاد خاک و گردوغبار بیشتری را جذب می کند، بنابراین از بین بردن سریع آنها نیاز به سپردن فرشها به قالیشویی را کمتر می کند.

۴- سبب از بین رفتن باکتری ها شده و همین طور از بوجود آمدن آنها جلوگیری می کند: گرد و غبار مرطوب در فرشها محل رشد و نمو برای آلوده کننده های متعددی از جمله کپک ها هستند.

۵- ازبین رفتن حشرات ریز و مضر: ساس ها و کرم های ریز که درون عمق فیبرهای فرش کمین کرده اند را نابود می کند.

شست وشوی فرش

شست وشوی فرش از کارهای سخت می باشد که نیاز به تعداد افراد زیاد و امکانات دارد ، به ویژه فرش های دست بافت که نیاز به دستگاه های مخصوص است که به بافت فرش آسیب نرسد .امروزه صفر تا صد خدمات شستشوی تعمیر و رفوی فرش توسط کارگاه ها یا در ابعاد بزرگتر آن کارخانه قالیشویی انجام می شود.

بخوانید!  نظافت منزل دزاشیب

 

قالیشویی در تهران

 

چرا قالیشویی های مدرن؟

دردسر شستن فرش های منزل به خصوص در زمان خانه تکانی و نزدیک شدن به ایام عید، همیشه با ما همراه بوده است. بهتر است فرش ها را هر سال یک بار، یا هر ۱۸ ماه یک بار به قالیشویی های خوب برای شستشو ببرید. امروزه قالیشویی ها بزرگترین مشکل مردم را حل کرده اند. قالیشویی کیان پاک از جمله این قالیشویی ها می باشد که بهترین خدمات را با نیروهای باتجربه خود به مشتریانش ارائه می دهد.

شما میتوانید با شستن فرش هم عمر آنها را بیشتر کنید، و هم از بروز بیماری ها و آلرژی های تنفسی در افراد خانواده جلوگیری نمایید.همانطور که نحوه نگهداری از فرش از اهمیت برخوردار است، مسلما نحوه شستشوی فرش نیز مهم است. به همین دلیل نباید فرش ها را به دست هر شرکتی سپرد. قالیشویی کیان پاک با به کارگیری نیروهای زبده وآموزش دیده وباتجربه در کار سعی در ارائه بهتر خدمات به مشتریان خود دارد.

مزایای قالیشویی کیان پاک

انجام فرایند خاک گیری ، پرزگیری فرش با دستگاه مخصوص

قالیشویی با دستگاه های به روز دنیا

جابجایی فرش توسط نوار های نقاله

انجام فرایند آبکشی با دستگاه به صورت یکدست و تحت زمانبندی تعیین شده توسط نیروی ماهر

استفاده از دستگاه های جدید برای خارج کردن آب کثیف از فشار آب به جای دستگاه شلاق زن

آسیب نزدن به فرش در هنگام آبگیری با استفاده از دستگاه های آبگیر جدید متناسب با فرش

انجام فرایند خشک شدن فرش بدون تاثیر آلودگی محیط بر فرش

دخیل نبودن شرایط جوی مانند برف و باران بر خشک شدن فرش

حفظ رنگ فرش با استفاده از مواد شوینده مخصوص فرش مانند شامپو فرش های صنعتی یا شوینده های تثبیت کننده رنگ و نرم کننده فرش

قالیشویی در تهران با مدرن ترین دستگاه ها

 

چه فصلی برای شست و شوی فرش بهتر است؟

در این مورد که فرشها در چه فصلی شستشو شوند بحث های بسیاری وجود دارد. شرکتهای قالیشویی بر این باورند که با وجود ماشین آلات تخصصی شستشو و آبگیری فرش، شستشوی فرشها فصل خاصی ندارد و شما میتوانید در هر فصل از سال فرشهای خود را به قالیشویی ها بسپارید.قالیشویی پاک بر مبنای نوع فرش شما بهترین پبشنهاد برای زمان شست وشوی فرش را به شما می دهد.

آیا فرش شما یک فرش ماشینی است؟

اگر فرش شما ماشینی می باشد برای انتخاب فصل مناسب بردن فرش ها به قالیشویی جای هیچگونه نگرانی و وسواسی وجود نداردد.زیرا قالیشویی ها برای برای شستشو و خشک کردن فرشهای ماشینی را از ماشین آلات شستشوی به روز و گرمخانه های گازی تهویه دار و مجهزی استفاده می کنند و در نهایت فرش شما به راحتی خشک شده و ایرادی پس از شستشو نخواهد داشت.

آیا فرش شما یک فرش دستبافت است؟

فرشهای دستبافت به چند نوع تقسیم می شوند که رایج ترین جنسهایی که در کشور استفاده می شود فرشهای: پشمی، تمام ابریشم، گل ابریشم، کف ابریشم و سوف می باشند. به دلیل ظرافت بیشتر فرشهای دستبافت نسبت به فرشهای ماشینی، و سخت بودن نگهداری از این فرش ها ، پیشنهاد قالیشویی پاک به شما این می باشد که فرشهای دستبافت پشمی خود را در ۶ ماه اول سال در روزهای آفتابی به قالیشویی ببرید زیرا فضای بزرگی در کارخانه خود برای پهن کردن و آفتاب گیری فرشها دارند. فرشهای پشمی هنگام شستشو با آب به دلیل جنس نخ های پشمی که در آنها استفاده شده. بوی خاصی از خود ساطع می کنند که در بیشتر موارد در گرمخانه های گازی این بو به طور کامل از فرش حذف نمی شود. آفتاب گیری علاوه بر طراوت بخشیدن به فرش باعث از بین رفتن بید ها در فرش شما می شوند و تاثیر بسزایی در مراحل خشک شدن فرش دارند.

بخوانید!  نظافت محل کار و اداره | نظافت دفتر کار

آیا سپردن فرشها در ماه های آخر سال کار درستی است؟

بهترین پیشنهاد برای شستشو فرشهای دستبافت در ۶ ماه اول سال و یا روزهایی که تابش مستقیم آفتاب را دارند می باشد. شستشوی فرشهای ماشینی زمان خاصی را در بر نمی گیرد و شستشوی آنها در هر فصل از سال امری کاملاً منطقی می باشد. در مورد سپردن فرشها به قالیشویی در روزهای آخر سال، بهترین پیشنهاد این است که فرشهای خود را در یک و یا دوماه آخر سال به قالیشویی ها بسپارید و در این بازه زمانی هر قالیشویی می تواند به راحتی ارائه خدمات به شما را با کیفیت بالا داشته باشد. و در آخر اگر نگران کثیف شدن فرشهایتان قبل از عید نوروز می باشید می توانید روی آنها را با رو فرشی بپوشانید.

 

دستگاه های مدرن قالیشویی شرکت کیان پاک تهران

 

آشنایی با لکه های مقاوم به قالیشویی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فرشی را خودتان شسته باشید و یا به قالیشویی داده باشید اما پس از شستشو هنوز لکه هایی روی فرش باقی مانده باشد.

چه لکه هایی با شستشو از بین می روند؟

اکثر لکه ها با شستشو از بین می روند. به ویژه اگر فرش به سرعت شسته و لکه گیری شود.

چه لکه هایی با قالیشویی از بین نمی روند؟

لکه هایی مانند قطره آهن، آب انار ، لکه خون قدیمی ، لکه زنگ آهن قدیمی، لکه روغن ( با تکرار شستشو به مرور زمان از بین می رود) از جمله رایج ترین لکه های مقاوم به قالیشویی هستند.

چرا بعضی لکه ها پس از شستشو باقی می مانند؟

برخی لکه ها به علت ساختار شیمیایی مقاومت بالایی دارند و روی فرش یا پارچه تثبیت می شوند.برخی لکه ها نیز با شستشوی سریع از بین میروند. اما در صورتی که زمانی قابل توجهی از ایجاد لکه بگذرد، لکه برداری از آن دشوار می شود.

روش از بین بردن لکه های مقاوم روی فرش

استفاده از مواد قوی برای شستشو اولین روش برای از بین بردن لکه های مقاوم فرش می باشد. اما استفاده از مواد شوینده و لک بر قوی میتواند مقاومت فرش را از بین ببرد. و موجب پوسیدگی فرش شود.و برای هر فرش توصیه نمی شود.

تکرار شستشو یکی از روشهای مهم برای از بین بردن لکه های مقاوم است. که باید در بازه های زمانی چند روزه متناسب با نوع لکه و مقاومت فرش شستشو را تکرار کرد.

 

شست و شوی قالی و فرش کیان پاک

 

توصیه های قبل و بعد از قالیشویی

امروزه مقالات متعددی درباره قالیشویی وجود دارد. اما به کدام موارد میتوان اطمینان کرد؟

چه موقع فرش را به قالیشویی بدهیم؟

یکی از سوالهای رایج برای فرش این است که چه موقع فرش را به قالیشویی دهیم؟ زمان استفاده از خدمات قالیشویی کاملا بسته به میزان استفاده از فرش جنس فرش، لکه و محیط نگهداری فرش دارد. معمولا برای استفاده عادی از فرش های ماشینی سالی یکبار و برای فرش های دستباف بین ۲٫۵ تا ۳ سال یک بار می باشد.این مدت میتواند به میزان استفاده و محیط نگهداری بیشتر یا کمتر شود.

بخوانید!  نظافت منزل فرحزاد

توصیه های قبل از قالیشویی:

لکه برداری سریع:

بسیار پیش می آید که فرش لکه شود. اما مهم است لکه را به سرعت پاک کنید. یا حداقل لکه را ( به ویژه مایعات) با دستمال نخی یا دستمال کاغذی جذب نمایید.

لکه را با توجه به نوع آن با شوینده مناسب بشویید. ممکن است به صورت مرتب در منزل فرش را شامپو فرش  بکشید. این روش سالی دوبار مناسب است اما استفاده بیش از حد شامپوفرش (بدون آبکشی فرش) در منزل موجب چرک مردگی فرش می شود.و بهتر است در موارد لازم فرش را در منزل شامپو فرش بکشید.

جلوگیری از رطوبت:

رطوبت یکی از دشمنان درجه یک فرش ( به ویژه فرش های دستباف) می باشد. وجود رطوبت در فرش علاوه بر جذب و تخم گذاری حشرات موذی در فرش موجب پوسیدگی فرش نیز می شوند.همچنین وجود رطوبت بیش از حد در فرش موجب قارچ و کپک زدن فرش می شود.

دوری از نور خورشید:

نور خورشید یکی دیگر از دشمنان شناخته شده برای فرش است. دقت نمایید فرش هایتان را چه ماشینی و چه دستباف دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. نور مستقیم خورشید موجب بور شدگی فرش می شود.

توصیه های بعد از قالیشویی:

محافظت از  ریشه های فرش:

بهتر است بعداز هر بار استفاده از خدمات قالیشویی، حتما از ریشه های فرش محافظت کنید. برای این منظور میتوانید کاور ریشه دلخواهتان را تهیه نمایید. و روی ریشه های فرش بکشید.

برخی افراد ریشه های فرش را تا می کنند و زیر فرش می گذارند و این روش در بلند مدت موجب شکستگی و پاره شدن ریشه فرش می شود. و موجب می شود طی چند سال مجددا برای فرش خدمات ریشه بگیرید.

در برخی سایت ها درج شده که میتوانید رو ریشه های فرش چسب های پهن (۵ سانتی) بزنید. این کار ممکن است در ابتدا برای فرشها خوب به نظر بیاید. اما موقع کندن، و کشیده شدن چسب، ریشه ها را می کند. و مجبور به تعویض ریشه خواهید شد.

در صورتی که تردد روی فرش شما زیاد است و به ریشه ها اهمیت زیادی می دهید بهتر است ریشه ها را لیفه دوز نمایید.

تمیز کردن دوره ای:

فرش هایتان را به صورت مرتب و هفتگی جاروبرقی بکشید. در صورتی که فرزند کوچک دارید و در شهر های بزرگ و آلوده مانند تهران زندگی می کنید. بهتر است حداقل دوبار در هفته فرش هایتان را جاروبرقی بکشید.

نکات مهم جارو کردن فرش:

در صورتی که جارو برقی شما دارای تنظیم مکش است؛ آن را روی حداکثر تنظیم نمایید.

جارو را به دقت در در یک جهت بکشید.

بعد از جارو کردن فرش فرش را برگردانید و پشت فرش، و روی زمین که فرش روی آن قرار می گیرد را جارو کنید.

 

تماس با شرکت کیان پاک جهت قالیشویی

شرکت کیان پاک با دارا بودن چهار شعبه در سراسر تهران با اولین تماس شما با استفاده از نزدیکترین شعبه برای شما نیرو می فرستد. کافیست با یکی از شماره های کیان پاک تماس بگیرد. و نیز می توانید از اپلیکیشن کیان پاک برای درخواست خدمات قالیشویی خود استفاده کنید.